Nowiny 2022/2023

„Historia Biblii”

Biblia, jako słowo Boże, źródło wiedzy historycznej, wartości dla współczesnego człowieka, tekst literacki czy najstarsza księga świata? Jak wyjątkową księgę jest „Biblia” mogliśmy się zgodnie z zaproszeniem przekonać podczas zwiedzania wystawy „Historia Biblii” organizowanej przez Projekt Legionów w Prudniku.    Młodzież miała okazję poznać najstarszą księgę świata nie tylko od strony religijnej, ale również historycznej oraz ewolucji przekazywanego tekstu.                                                                                               ... Przeczytaj cały artykuł »

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Rozwijajmy czytelnictwo! II Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej  w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku otrzymało finansowe wsparcie na rok 2023  w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata  2021-2025”.   Kwota przyznanej dotacji to 12 000,00 zł oraz wkład własny Powiatu Prudnickiego w wysokości 3 000,00 zł. Dofinansowanie w łącznej kwocie 15 000,00 zł zostanie przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, lektur, ... Przeczytaj cały artykuł »

Sukces w Konkursie Fizycznym

14 uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku przystąpiło do X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów” zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Fizyczne we współpracy z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Celem konkursu było: a) zainteresowanie dzieci i młodzieży fizyką ze szczególnym uwzględnieniem tych dziedzin, w których pracował i miał osiągnięcia prof. Mieczysław Wolfke, b) zainteresowanie uczestników konkursu optyką laserów, przesyłaniem informacji ... Przeczytaj cały artykuł »

Światowy Dzień Pszczół

Zapraszamy serdecznie 19 maja na pokazy, pogadanki, filmy oraz słodki poczęstunek. Pracownie będą otwarte od godziny 9 do 13. Prosimy o wcześniejszy kontakt w celu sprawnej organizacji pracy. W ZSR praca ,,wre” można rzec jak w ulu. Jedni piszą egzamin dojrzałości a inni zwiedzają naszą pracownię BIORÓŻNODNOŚCI . Ostatnio gościliśmy uczniów i opiekunów ze szkoły podstawowej nr 3 w Prudniku. ... Przeczytaj cały artykuł »

IV Nyskie Forum Bezpieczeństwa i Administracji

11 maja, na zaproszenie dr hab. inż. Marka Kulisza Dziekana Wydziału Nauk Społecznych PANS w Nysie,  uczennice klas- resocjalizacji z bezpieczeństwem wewnętrznym pod opieką Marzanny Zawadzkiej- Ciępki brały udział w IV NYSKIEGO FORUM BEZPIECZEŃSTWA  I ADMINISTRACJI. Wybitni eksperci  wymieniali się doświadczeniami w zakresie prawa w służbie bezpieczeństwa i administracji, w tym cyberbezpieczeńtwie. Niewątpliwie  była to dla wszystkich wspaniała uczta intelektualna. Przeczytaj cały artykuł »

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Reprezentacja uczniów naszej szkoły brała udział w miejskich obchodach Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele parafialnym pod wezwaniem Michała Archanioła w Prudniku. Po mszy nastąpiło przejście pocztów sztandarowych oraz delegacji pod pomnik Żołnierza Polskiego na Placu Wolności gdzie rozpoczęto oficjalne uroczystości i złożone zostały kwiaty przez przedstawicieli władz samorządowych i przybyłe ... Przeczytaj cały artykuł »

Dzień Flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek dla symbolu Polski, jakim jest flaga, propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. 2 maja w Moszczance odbyły się uroczystości związane z Dniem Flagi. Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w tym wydarzeniu. Przeczytaj cały artykuł »

Szkolenie nauczycieli

Szkolenie dla nauczycieli „Czas na Rybę ” zakończyło się pysznym uwieńczeniem . Edukacja od kuchni – Kamil Klekowski przygotował kilka swoich dań z karpia i przedstawił propozycję podawania potraw. Następnie uczestnicy musieli sami przygotować dowolne dania. Nasze nauczycielki P.Sabina i P.Agnieszka postawiły na kolory i przygotowały bowhl z pulpecikami z karpia. Warsztaty były zorganizowane dzięki Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna” ... Przeczytaj cały artykuł »

III miejsce w VI Drużynowym Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku w dniu 17.04.2023 uczestniczyli w VI Drużynowym Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego Klasa Mundurowa Roku 2023. W skład drużyny wchodzili: Jesika Jędrzejczak, Klaudia Kłosowska, Wiktor Strzelecki, Bartłomiej Witke. Uczniowie współzawodniczyli w czterech konkurencjach: Sprawdzian teoretyczny obejmujący ogólną wiedzę z zakresu prac służb mundurowych i wiedzy o społeczeństwie ; Test sprawności fizycznej-wielozadaniowy tor przeszkód ; ... Przeczytaj cały artykuł »