Nowiny 2022/2023

III miejsce w Halowej Piłce Nożnej Chłopców

Nasza drużyna wzięła udział Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców szkół ponadpodstawowych rozgrywanych na hali sportowej przy ul. Kościuszki w Głogówku. Zawody miały bardzo zacięty przebieg, o czym świadczy fakt, że aż trzy zespoły zdobyły taką samą liczbę punktów. Do rywalizacji zgłosiły się wszystkie szkoły ponadpodstawowe z terenu naszego powiatu: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Prudniku, Centrum Kształcenia ... Przeczytaj cały artykuł »

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt w ramach rozgrywek LICEALIADY

W czwartek, 19 stycznia 2023 r., na hali sportowej przy Łuczniczej w Prudniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt w ramach rozgrywek LICEALIADY. Zawody miały bardzo zacięty przebieg, o czym świadczy fakt, że kwestię końcowego zwycięstwa na korzyść Zespołu Szkół Medycznych rozstrzygnął korzystniejszy bilans bramkowy od Zespołu Szkół Rolniczych. Do rywalizacji zgłosiły się wszystkie szkoły ponadpodstawowe z ... Przeczytaj cały artykuł »

Klasy wojskowe na zajęciach praktycznych w 22. Karpackim Batalionie Piechoty Górskiej

W dniach 18-19 stycznia br. na ternie 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej zrealizowano kolejne szkolenie klas wojskowych. Od nowego roku rozszerzamy szkolenie klas wojskowych o dodatkowe zajęcia w jednostce wojskowej . Do tej pory na zajęcia wyjeżdżały tylko klasy OPW w tym roku kalendarzowym również klasy 1b i 2b będą uczestniczyć w szkoleniu praktycznym na terenie jednostki. Instruktorzy z batalionu ... Przeczytaj cały artykuł »

Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie

Dnia 8.12.2022 w Opolu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, reprezentanci naszej szkoły w składzie: Rinke Oliwia Kolan Robert Kacper Tlałka Wiktoria Stącel Oliwia Borys uczestniczyli w finałowym starciu Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie. Oprócz reprezentowania naszej szkoły, uczniowie mogli stanąć oko w oko z Jakubem Błaszczykowskim 108 krotny Reprezentant Polski w piłce nożnej, zawodnik klubu Borussia Dortmund oraz kapitan ... Przeczytaj cały artykuł »

Spotkanie z płk Grzegorzem Kaliciakiem

8 grudnia klasy 3a i 4a uczestniczyły w spotkaniu z absolwentem naszej szkoły płk dr Grzegorzem Kaliciakiem. Pan pułkownik obecnie jest Prorektorem ds. Wojskowych na Wojskowej Akademii Technicznej. W 2021 to właśnie na jego cześć imię „Grzegorz” otrzymał dąb czerwony ustanowiony pomnikiem przyrody na terenie parku za budynkiem naszego liceum. Płk Grzegorz Kaliciak pełnił służbę wojskową na misjach wojskowych poza ... Przeczytaj cały artykuł »

II miejsce w Mikołajkowym Turnieju Szachowym

Uczniowie naszej szkoły 6 grudnia wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Szachowym, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym. Chłopcy pokazali bardzo dobry poziom gry, a Jakub Cyran wywalczył ll miejsce w starszej grupie wiekowej. GRATULUJEMY!!! Jesteśmy zmotywowani, by w przyszłym roku powalczyć o więcej . Przeczytaj cały artykuł »

Wolontariusze działają!!! Mikołajki w Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej

Tradycyjnie w dniu Świętego Mikołaja Wolontariusze „Powiatowego Klubu Ośmiu” przy ZSR w Prudniku zrobili dużą niespodziankę w Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej działającej przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Prudniku. Do świetlicy zawitał MIKOŁAJ ze Świtą. Goście zostali przywitani przez dzieci i rodziców piosenkami i fanfarami na cześć Świętego Mikołaja. Każde dziecko wywołane przez Świętego Mikołaja  przekonywało go, że zasługuje na prezent. Były więc wiersze, ... Przeczytaj cały artykuł »

ŚWIĘTUJEMY MIKOŁAJKI

6 GRUDNIA odwiedził nas święty Mikołaj wraz ze swoją świetną ekipą pomocników. Rozdawali wszystkim słodkie niespodzianki. Jednak to nie wszystko…Hojny Mikołaj przyniósł też podarunki dla najbardziej potrzebujących osób wśród naszej społeczności uczniowskiej, za co bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY Ponadto klasy rządzące przygotowały kiermasz świąteczny, podczas którego można było zakupić ręcznie robione ozdoby świąteczne czy pyszne domowe ciacho. Przeczytaj cały artykuł »